2017 m. sausio 25 d., trečiadienis

Taigi, kaip rašė Remarkas, Vakarų fronte nieko naujo ....

    


  Kelios versijos:

- I. „Lietuvos ryto“ žurnalistai, savininkai, redaktoriai yra labai sąžiningi ir moralūs. Jie tiesiog negali apkęsti politikų melagysčių, dviveidysčių ir sukčiavimų. Jie tiesą traukia į dienos šviesą ir tokiu būdu auklėja politikus.

- II. R. Karbauskio verslas atsisakė „Lietuvos ryto“ siūlymo už kelis milijonus reklamuoti R. Karbauskio verslą, patį R. Karbauskį ir jo partijos veiklą savo televizijoje, naujienų portale bei dienraštyje. R. Karbauskis nusprendė, kad jam nereikia tokių paslaugų, kad jis savo darbais visuomenei įrodys savo vertę.
 „Lietuvos rytas“ užpyko ir pradėjo keršyti: kiekvieną rytą pasitinkame su naujiena apie R. Karbauskį ir jo aplinką. „Lietuvos rytas“ yra įtakingas dienraštis Lietuvoje ir gali sužlugdyti ne tik politiko karjerą, bet ir politines partijas.

-III. Prezidentės įtakos grupė galų gale sutarė su „Lietuvos ryto“ savininkais dėl abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo. Pradžioje „Lietuvos rytą“ ši grupė stipriai spaudė. Tikriausiai pamenate „Snoro“ banko reikalus, straipsnius apie spaudimą banko savininkams dėl „Lietuvos ryto“ straipsnių. Dienraščio savininkai – jie ir „Snoro“ banko savininkai – „gavo į kaulus“ ir pabėgo iš Lietuvos. „Lietuvos rytas“ susidūrė su finansinėmis problemomis. Tačiau nepasidavė.

Vėliau dienraštį įtakos grupė spaudė kitais būdais. Pakeitė įstatymus reglamentuojančius žurnalistų ir leidėjų neetiško elgesio bausmes ir pritaikė jas dienraščiui. Pripažino jį neetišku ir nubaudė: atšaukė PVM lengvatas; uždraudė dalyvauti valstybės institucijų bei įmonių organizuojamuose konkursuose; neleido už ES lėšas reklamuoti socialinių programų. Tačiau dienraštis nepasidavė.

Praėjusią vasarą STT pradėjo ikiteisminį tyrimą ir visai Lietuvai paskelbė apie neva „Lietuvos ryto“ pagrindinio akcininko Vainausko „prekyba įtaka“. Prasidėjo poėmiai, tardymai, pasipylė straipsniai spaudoje. Dienraštis vis dar laikėsi, bet… jau reikėjo ką nors daryti, nes… grėsė didelės finansinės ir kitokios problemos. Pasirinkimas tik iš dviejų galimų variantų: arba bankrotas ir problemos, arba bendradarbiavimas su savo skriaudėjais.

Pasirinko bendradarbiavimą. Nutilo ikiteisminis tyrimas ir kalbėjimai apie jį ir pasipylė straipsniai prieš įtakingiausią žmogų Lietuvos parlamente.

Aš nežinau teisingo atsakymo, bet galiu pasakyti tik tiek, kad netikiu žmonių nuoširdumu, sąžiningumu, morališkumu, kai kalba pakrypsta apie pinigus, apie didelius pinigus arba apie dideles asmenines problemas.
Netikiu.

(P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.)
---------------------------

Mūsų nuomone, vadovautis sveiko proto nuovoka, reiktų pasirinkti III variantą.

Kodėl ??

Todėl, kad tokią detalią informaciją apie valstietę Seimo narę surinkti be spectarnybų dalyvavimo būtų itin sunku ( tiksliau be VSD ) .....


Na o  po konservatoriams nesėkmingų Seimo  rinkimų, Prezidentūra akivaizdžiai, kaip sakoma, sukando dantis, ir veikia iš pasalų, tikslu sumenkinti valstiečių įvaizdį ir tuo pačiu išlaikyti aukštus prezidentės reitingus.„Kalbant apie vaistus, vienas iš būdų mažinti kainas, tai padaryti kompensuojamų vaistų sistemoje labai aiškią ir skaidrią metodiką.

 Mes ir pasisakome programoje apie tų protokolų viešinimą.

Taip pat e. recepto vienas iš šalutinių tikslų yra, kad būtų aišku, kas kaip ir dėl ko, kokiomis kryptimis vaistus tiekia,

Ir programoje yra numatytas svarstymas apjungti kaimynines valstybes į bendrą rinką.

 Jeigu mes sugebėtume kaip bendras vienetas kalbėti apie įsigijimus iš stambių gamintojų, kartu su Lenkija. Galbūt ir Latvija ar Skandinavijos valstybėmis, mes tikrai galėtume kitaip kalbėti apie kainų politiką.“

 
Taip  kalbėjo S. Skvernelis pristatydamas Seimui Vyriausybės programą.

O dabar štai taip mirga marga šabesgojinė žiniasklaida:


Ø  Prezidentė pareikalavo, kad Veryga mažintų vaistų kainas - Verslo žinios

Ø  Prezidentė: vaistų kainų mažinimas – pasitikėjimo testas naujam ... klaipeda.diena.lt

Ø  D. Grybauskaitė: vaistų kainos yra pasitikėjimo testas A. Verygai - DELFI

Ø  D.Grybauskaitė: vaistų kainų mažinimas bus pasitikėjimo testas ... www.15min

Ø  Piktybiškai nesprendžiama problema taps pasitikėjimo testu Aurelijui ... sveikata.lrytas.lt/

Ø  Dūrė pirštu į kaltus, kodėl už kompensuojamuosius vaistus permokami ... www.alfa.lt/.../


 Taigi akivaizdu,kad D. Grybauskaitė, nedraugaudama su savigarbos jausmu, kaip vaizdžiai sakoma, elgiasi kaip tas  vantos lapas ....

O į pagalbą jai atskubėjo,kaip visada sklidinas pagiežos, sovietinis  marksistinės etikos profesorius.....

Taigi, kaip rašė Remarkas, Vakarų fronte nieko naujo ....  

O gal kas gali visa tai sumoje  paneigti  ?????


.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą