2017 m. sausio 27 d., penktadienis

Pasinaudokime proga ....


Vyriausybės ministrai kviečia mus kartu aptarti mums aktualias problemas.
Pasinaudokime proga pabendrauti su mūsų "tarnais",  berods taip lietuviškai turėtų skambėti  žodis ministras  [lot. minister — tarnas],.

Šia proga jie  bus paklausti:

1.Aplinkos ministras - kas bus daroma, kad būtų atsisakyta nusikalstamo, šiuo metu taikomo daugiabučių namų renovacijos modelio Jessica, ir būtų pereita prie  užsienyje plačiai taikomo ESCO modelio.
2.Krašto apsaugos ministras - ar šauktiniams yra skirta patriotinio auklėjimo programa, ar ji praktikoje taikoma, kas yra jos lektoriai.
3.Teisingumo ministras -  kas bus daroma, kad teismai nedarytų tokių klaidų, kaip kad du teismai, yra įpareigoję Kainų komisiją perskaičiuoti  šilumos tiekėjo neteikiamos paslaugos kainas.
                                                                --------------------------


Kas yra tas ESCO modelis ?????
ESCO vardu vadinamas pastatų ir šildymo sistemų renovavimo modelis, kurį atlieka Energijos taupymo įmonė ESCO (Energy Saving Company). 
Šio renovavimo modelio esmė paprasta – ESCO kompanija, kuri renovuoja pastatą, įsipareigoja pasiekti tam tikrus taupymo rezultatus. 
Kai namas renovuojamas, bendrovė nuolat atlieka stebėseną, analizę, kur dar galima sutaupyti: galbūt montuoti saulės kolektorius, įrengti geoterminį šildymą ir t.t. Jei efektyvumo rodikliai nepasiekiami – tai yra kompanijos rizika.
ESCO kompanijos prisiima visą atsakomybę už projektą, nes jų pajamų šaltinis – sutaupytos lėšos. 
Nuo sutaupytų lėšų jos gauna savo dalį ir taip per 5-10 metų susigrąžina savo investuotas lėšas.
ESCO renovacijos modelis yra paplitęs visoje Europoje. ESCO klestėjimo miestu laikomas Rytų Berlynas, kuriame taip renovuota 1400 pastat
                                                           ------------------------
Renovuojant pastatą ESCO modeliu, pastato valdytojas moka už energetinę paslaugą, o ne už rangos darbus, todėl jam nereikia rūpintis projekto įgyvendinimu ir finansavimu. 
Energetinių paslaugų bendrovė (ESCO) viską atlieka savo rizika. 
Bendrovė projektą įgyvendina ieškodama geriausio techninio sprendimo bei panaudodama savo žinias, patirtį ir naujausias technologijas. 
Subjektais, galinčiais atlikti ESCO funkcijas, paprastai gali būti statybos, komunalinių paslaugų ar energijos veikla besiverčiančios įmonės bei jų konsorciumai. 
Energetinių paslaugų teikėjas paprastai atsako ne tik už kokybę statybos darbų, kurie turėtų pagerinti pastato energetinę būklę, bet ir už sutaupytą suvartotos energijos dydį, kurį pasiekė renovacijos dėka. 

Kadangi ESCO prisiima sutarto energijos suvartojimo sutaupymo nepasiekimo riziką, būtent šis subjektas yra suinteresuotas itin aukšta renovacijos darbų kokybe bei tinkama statinio ir jo atitvarų eksploatacija net ir po statybos darbų garantinių terminų pabaigos.

 Taigi, šiuo aspektu pastato renovacijos darbų įsigijimas ESCO modeliu yra pranašesnis už tradicinį pastato renovacijos darbų įsigijimą, kurio atveju jokie ilgalaikiai ir realūs energijos sutaupymai garantuojami nėra. 

Be to, ESCO taip pat yra suinteresuota disciplinuoti pastatuose dirbančių asmenų elgesį, kadangi ir nuo šio faktoriaus priklauso įsipareigoto energijos suvartojimo sutaupymo pasiekimas.

                                               -------------------
Siekiant efektyviau spręsti įvairias piliečių problemas, įsiklausyti į jų teikiamus pasiūlymus, Vyriausybės priimamajame organizuojami ministrų susitikimai su gyventojais, skelbiama svetainėje epilietis.lrv.lt.

Numatoma, kad vasario 2 d. 10–11.30 val. gyventojus priims užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius, o tą pačią dieną 15–17 val. –  krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė su gyventojais susitiks vasario 6 d. 10–14 val., kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson – vasario 8 d. 15–17 val., susisiekimo ministras Rokas Masiulis – vasario 9 d. 15–17 val.

Vasario 14 d. 15–17 val. Vyriausybės priimamajame dirbs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, o vasario 20 d. 13–17 val. – žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Numatoma, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas gyventojus priims vasario 21 d. 13–15 val., socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis – vasario 23 d. 13–17 val.

Norinčius aptarti sveikatos sistemos reikalus gyventojus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga priims vasario 27 d. 13–17 val., energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiks su piliečiais kovo 6 d. 14–16. val., finansų ministras Vilius Šapoka – kovo 13 d. 13–17 val.

Aktualius gyventojams teisėsaugos klausimus su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu bus galima aptarti kovo 15 d.15–16.30 val., švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Vyriausybės priimamajame gyventojų lauks kovo 20 d. 13–14 val.

Užsiregistruoti į Vyriausybės narių priėmimą galima tel. 8 706 63 711, 
pateikus prašymus raštu,
 elektroniniu paštu LRVkanceliarija@lrv.lt 
 ar atvykus į Vyriausybės priimamąjį (Gedimino pr. 11, Vilnius) ir užpildant elektroninę registracijos formą adresu 
ČIA.


............................................

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą