2017 m. kovo 18 d., šeštadienis

Keletas paprastų klausymėlių generaliniam policijos komisarui ...


Policija informavo:

Linas Pernavas: Naujuose policijos automobiliuose pareigūnas turi jaustis patogiai ir saugiai”
2017-03-17


Policija toliau atnaujina savo automobilių parką. 


Metų pradžioje įsigyta 80 naujų automobilių patruliavimui ir reagavimui: 
17 mikroautobusų Volkswagen Kombi,
20 mažų furgonų Volkswagen Caddy,
19 lengvųjų patruliavimo automobilių Skoda Superb Combi ir 24 didesnio pravažumo automobilius Skoda Yeti.

Šią savaitę policijos komisariatams paskirstyti Skoda Superb Combi automobiliai


                                        Foto Buitinių vartotojų sąjunga

"Įgyvendinant pokyčius policijoje, mažinamas pastatų skaičius, daugiau pareigūnų išeina dirbti į gatves, daug veiksmų bus atliekama įvykio vietoje.

 Kadangi automobilis tampa mobilia kompiuterizuota pareigūnų darbo vieta, kur pareigūnai praleis labai daug laiko, mūsų įsipareigojimas darbuotojams - padaryti jį maksimaliai patogų ir tinkamą naudoti 24 val./7 d. režimu.

 Taip pat privalome atsižvelgti į nepravažiuojamus, duobėtus kelius, užstatytus kiemus ir pan., todėl numatėme, kad automobiliai būtų kiek galima labiau patvarūs"

- teigia policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Pasak policijos vadovo, policija nemažai lėšų vėliau išnaudoja automobilių remontams, todėl ekonomiškai naudingiau nupirkti patvarius ir praktikoje pasiteisinusius modelius. 

Nors jie ir truputį brangesni, nei nupirkti iš karto pigesnius, bet tai vėliau atsiperka, mažiau investuojant į jų remontą.

Policijai reikalingi tokie automobiliai, kurie būtų pritaikyti darbui


Kadangi automobilis policijos pareigūnui tampa kone pagrindine mobilia darbo vieta, turi būti sudarytos darbui tinkamos sąlygos: atsižvelgiama į ergonomiškumą, patogumą, įtaką pareigūno sveikatai. 

Sudaromos sąlygos greičiau ir saugiau nuvykti į įvykio vietą, taip pat atsižvelgiama į patogumą ir galimybę atlikti funkcijas (patikrinti duomenų bazėse, įforminti pažeidimą, pažeidimą užfiksuoti, atspausdinti dokumentą asmeniui pasirašymui, priimti įvykį, stebėti kitas pajėgas ir pan.).

Visi automobiliai nudažyti specialiomis policijos spalvomis, įrengti švyturėliai, jie skirti ne vadovams, o gatvėse dirbantiems pareigūnams. 

Automobiliai įsigyti vadovaujantis saugumo, pravažumo, funkcijų vykdymui. 

Šie automobiliai priskiriami vidutinei klasei.

Kadangi įsigyjame daug naujos technikos, automobiliuose įrengta talpi bagažinė, kurioje sumontuoti stacionarūs laikikliai rinkiniams. 

 Atitinkamai nuo rinkinio paskirties, jie tvariai pritvirtinti, kiti lengvai pernešami. Automobiliuose įrengtos ištraukiamos lentynos apsaugos/gelbėjimo rinkiniui ar sulaikymui, įvykio vietos rinkinys - lagaminas. 

Visi daiktai fiksuojami bagažinėje, kad neišsibarstytų. 

 Staliukas mikroautobuse (apklausai vykdyti), lengvajame, didesnio pravažumo automobiliuose sulankstomas/ištraukiamas (kaip konferencinės kėdės).

Mikroautobusas tinkamai įrengtas ir pritaikytas padalinių, reaguojančių į pranešimus apie nusikalstamas veikas, pareigūnams, pritaikytus prižiūrimose teritorijose priimti gyventojus įforminant jų skundus ir pranešimus, apklausti, su galimybe transporto priemonėje turėti visą reikiamą įrangą įvykio vietos apžiūrai ir pan.

Komercinis automobilis pritaikytas policijos funkcijų atlikimui prižiūrimoje teritorijoje, kuriame įrengtos atskiros (atskirtos) vietos gabenti įtariamuosius, atskirai nuo nukentėjusiųjų, liudytojų į policijos įstaigą iš įvykio vietos.Šiemet, priklausomai nuo turimo biudžeto, patruliavimo ir reagavimo funkcijai vykdyti, planuojame įsigyti apie 500 patruliavimo automobilių. 

*******************************************

Labai šaunu, kad policijos automobilių parkas atnaujinamas, kad pasirūpinta, kad jie būtų patogūs pareigūnams, kad jie jaustųsi saugūs.

Tiktai iš pranešimo galima spręsti, kad jie bus patogūs ir sulaikytiems girtiems pažeidėjams: jie galės patogiai atsidrėbę ant galinių sėdynių spjaudyti priekyje sėdintiems pareigūnams į nugaras, juos spardyti, apvemti ......

                                         Foto Buitinių vartotojų sąjunga

O gal to ir nebus, nes nuo to apsaugos automobilio konstrukcija .....

Todėl poną generalinį komisarą viešai prašome pateikti planuojamų įsigyti patruliavimo automobilių vidaus ir išorės fotonuotraukas.


Vienkart kelintą kartą prašome pagaliau  išdrįsti atsakyti:

  1. kelias ir kokias KET nuostatas pažeidė žemiau fotonuotraukoje Varėnos miesto pakraštyje pavaizduoti policijos pareigūnai,
  2. kokiems komisariatams jie priklauso,
  3. kodėl vieni su liemenėmis, kiti be jų.
  4. kodėl vieno policijos automobilio atvira bagažinė.


Už išsamius ir atsakingus atsakymus iš anksto dėkojame.1 komentaras:

  1. įdomu paskaityti tokį pokalbį, man va būtų įdomu sužinoti kokį automobilį jis pats vairuoja, kas jo prioritetai yra prieš perkant. ar kokybė,ar kas..

    AtsakytiPanaikinti