2015 m. gegužės 2 d., šeštadienis

Vadovaujantis sveiko proto logika tokia situacija Ukrainoje ilgai tęstis negali

Diena iš dienos  žūva  Ukrainos kareiviai nuo Rusijos valdomų separatistų provokacijų.

O Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai nedelsiant pasitraukia, jeigu tik netoliese pasigirsta sprogimai ......

[Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) – didžiausia pasaulyje regioninė tarptautinė organizacija, plėtojanti priemones, skirtas mažinti karinės konfrontacijos ir sustiprinti saugumą Europoje. Ji vienija 57 valstybes, esančias Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Centrinėje Azijoje.]

Pažymėtina, kad separatistų provokacijos vyksta  tiktai rytinėje Ukrainos dalyje – Krymo pusėje.

Deja į  Ukrainos prašymus įvesti taikdarių misiją Vakarai su Rusija vienu choru atmeta.

Vakarų nuomone pakanka ir ESBO atstovų, kurių misija deja  iš esmės yra visiškai  niekinė.

Žinoma ir taikdariai ne ką gelbėtų nuo  už separatistų nugaros stovinčios Rusijos armijos puolimo, bet net ir čia tenkinami Rusijos norai.

  Todėl ne tik šia proga bet ir NIEKADA negalima pamiršti Srebrenicos, kur  į JTO  specialiai sukurtą  saugumo zoną subėgo aplinkinių vietovių musulmonai, kurie po to, abejingai stebint taikdariams iš Olandijos, buvo masiškai išžudyti (apie 8 000 vyrų ir jaunuolių)..

    
  Atsisakymas įvesti taikdarių misiją tik  eilinį kartą patvirtina, kad nuo pat Rusijos intervencijos pradžios Vakarai iš esmės vykdė ir vykdo Ukrainos atžvilgiu šlykščiai  išdavikišką politiką, iš esmės tenkindami  Rusijos interesus.

 Ypatingai tuo pasižymėjo ir pasižymi Vokietijos ir Prancūzijos vadovai (taip vadinami „Geležinė kumelė“ ir „Tartiufas“)

Akivaizdu, kad „Minsko susitarimai“ yra niekiniai Rusijos valdomiems separatistams, Rusijai -  vyksta netrukdomas jų pasiruošimas puolimui tikslu padaryti  Rusijai sausumos koridorių į Krymą.

O Ukrainos veiksmus „Minsko susitarimai“ varžo separatistų ir už jų stovinčios Rusijos kariuomenės naudai.

Vadovaujantis sveiko proto logika tokia situacija Ukrainoje ilgai  tęstis negali.

Iš esmės Ukrainoje susidarė tokia pati situacija, kokia ji  buvo tarp Gruzijos ir Pietų Osetijos prieš   Rusijos karą su Gruzija.

Itin  pažymėtinai   situaciją komentuoja Rusijos gynybos ministro pavaduotojas, patikindamas, kad prie bet kokių aplinkybių Rusija su Ukraina nekariaus :  Aš dargi teoriškai tokios minties neturiu.  Aš manau, kad ir Kijevui užteks proto mūsų neprovokuoti.“

Tuo tarpu, kad   tai  Rusija užpuolė  Ukrainą yra akivaizdu ir nepaneigiama.

 O žodžius „jeigu Kijevas neprovokuos“ reikia suprasti -  jeigu Kijevui netrūks kantrybė ir jis nesiims  atsakomųjų veiksmų“.

 Kadangi ESBO stebėtojai    paniškai  bėga nuo netoliese pasigirdusių sprogimų, tai apkaltinti Ukrainos kariuomenę provokacija problemų nebus, nebus liudininkų.

 Na o Vakarai iš esmės  tiktai  stebės, kaip Rusija prasikerta“ sausumos koridorių į Krymą.

Jie elgsis taip, kaip jie elgėsi Rusijos ir Gruzijos karo metu – buvo iš esmės Rusijos pusėje.

O imperinė Rusijos valdžia tikrai nepakęs tokios, ją žeminančios,  Krymo situacijos.

O esanti situacija su Krymu, kaip rusai sako -  серединка на половинку“....

 Blaiviai vertinant situaciją,  reikia sutikti, kad situacija  Ukrainos rytuose yra labai ir labai nestabili.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą