2014 m. kovo 14 d., penktadienis

Šioje vietoje aplinkos ministras ir aplinkosaugininkai nusipelnė pagyrimo.Aplinkos ministerija pranešė:

Nuo rytojaus, kovo 13 d., apie deginamą žolę, brakonierius, aplinkos taršą ir kitus gamtos apsaugos pažeidimus Lietuvos žmonės galės pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pradėjus priiminėti pranešimus apie niokojamą gamtą telefonu 112, pradės veikti ir visa mūsų sistema, kai kiekviename regione turėsime visą parą budinčius ekipažus. Jiems iškart ir bus perduodama informacija. Pagaliau padarysime tai, ką jau seniai reikėjo padaryti“,
per  surengtą spaudos konferenciją sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ligi šiol apie aplinkosaugos pažeidimus žmonės turėdavo skambinti regionų aplinkos apsaugos departamentams. Tačiau keblu įsidėmėti jų telefonų numerius, o naktį pranešimas tik įrašomas į autoatsakiklį.
Kurti visą parą veikiančią telefono liniją aplinkosaugininkams kainuotų labai brangiai, todėl buvo pasirinktas optimalus sprendimas – bendrasis pagalbos telefonas 112.

Šiuo tikslu Aplinkos ministerija inicijavo bendradarbiavimo su Bendruoju pagalbos centru sutartį.

Telefonu 112 žmonės gali pranešti apie brakonieriavimą, neteisėtą miško ar kitų želdinių kirtimą, laužų deginimą draudžiamoje vietoje, taip pat padangų, atliekų deginimą, teršiančių medžiagų išpylimą, miško paklotės ardymą, pavojingų medžiagų išsiliejimą, cheminius, radiacinius incidentus, rastas galimai pavojingas medžiagas, eismo įvykius su gyvūnais, pavojų žmonėms, turtui, aplinkai keliančius sveikus ar sužeistus gyvūnus, galimai sergančius gyvūnus, žuvų dusimą, kritimą, rastus nugaišusius gyvūnus.

Ministro žodžiais, su dabartiniais ištekliais kalnų nepavyks nuversti, tačiau viską reikia pradėti nuo mažų žingsnelių. Dabar tik didelio darbo pradžia.

Kol kas vienas budintis aplinkosaugininkų ekipažas teks keliems rajonams.
 „Po truputį ieškosime finansinių išteklių, etatų, kad sukurtume gerai veikiančią sistemą“ – sakė aplinkos ministras.
Visuomenės informavimo skyrius
2014-03-12 
*********************************************************************************
 Gavus šią informaciją ji buvo nedelsiant patikrinta.

Dėl Vilniaus savivaldybės administracijos totališko abejingumo Vilniaus miesto Žirmūnų gatvėje susiklostė situacija kad į namu Nr. 104 skirtą konteinerį atliekas meta kokių penkių –šešių daugiabučių namų gyventojai.

Namui NR. 100 skirti atliekų konteineriai pastatyti tame namo gale, pro kurį praktiškai gyventojai nevaikšto, todėl, eidami visuomeninio transporto stotelę, arba parduotuvę, jie atliekas meta į namui Nr. 104 skirtus konteinerius, nes jiems taip žymiai patogiau.

O namui Nr. 102 skirti atliekų konteineriai stovi namui kitoje gatvės pusėje, ant važiuojamos kelios dalies.


Todėl, savaime suprantama, kad šio namo gyventojai atliekas metą į namui Nr. 104 skirtus konteinerius.
Tokiu būdu kiti konteineriai stovi pustuščiai, o namui Nr. 104 skirti konteineriai atrodo taip.


O konteinerių turinys tai  išvežamas KIEKVIENĄ DIENĄ ....

Ir taip jau gaunasi, kad namo Nr. 104 gyventojai moka už kone viso kvartalo atliekų išvežimą.

Ir taip tęsiasi kone penkis metus, ir taip savivaldybės visiškai nedomina, kad konteineriai stovi ant gavės važiuojamos dalies, nedomina tai ir POLICIJOS į kurią buvo n-kartų kreiptasi ......

Š. m. vasario 23 dieną asmeniškai Vilniaus merui A. Zuokui buvo nusiųstas prašymas šią problemą spręsti, kadangi savivaldybės administracija yra tam visiškai abejinga.

Tokiu būdu, sužinojus, kad dėl sudarkytos aplinkos jau galima skambinti telefonu  112 taip ir buvo padaryta po keliolikos minučių prie namui Nr. 104 jau stovėjo aplinkos apsaugos  automobilis ir inspektorius Paulius Rutkauskas, apžiūrėjęs aplinką  ją nufotografavo, ir sustatė aktą.Po to Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento skyriaus vedėjas Mindaugas Povilauskas įpareigojo užtikrinti tinkamą šių konteinerių laikymą.

Pažymėtina, kad mūsų turima informacija, labai ir labai retas atvejis, kad savivaldybės darbuotojai dalyvautų konteinerių pastatyme ir patikrintų ar tinkamoje vietoje jie pastatyti, ar išbetonuotos jų stovėjimo aikštelės.

Sumoje akivaizdu kad šioje vietoje savivaldybėje, kaip sakoma, „KLESTI MAŽUTIS PARYŽIUS ....“

Tuo tarpu ir aplinkos ministras, ir aplinkos apsaugos departamentas, jo darbuotojai, šioje vietoje nusipelnė pagarbos.

Kaip toliau klostysis įvykiai, sunku pasakyti, tačiau jeigu automobilį pastatysi ant šaligatvio, ar ant vejos, tai būsi nubaustas.

O kada aplink konteinerius 7 metrų spinduliu nutrypta žolė, pasirodo, kad bausti nėra ką ....

Jeigu policininko akivaizdoje šiukšlinsi – būsi nubaustas, čia gi pasirodo, kad bausti nėra ką ....

Betgi aplinkos ministro pavyzdys rodo, kaip reikia tvarkytis su brakonieriais, kaip reikia drausminti žvejus ant ledo.

Taigi reikia tiktai noro ir rezultatai bus.

O to noro savivaldybės administracijai ne tai, kad trūksta, jo visai  nesimato ....
Savo laiku Vilniaus meras A.Zuokas pagirtinai rūpinosi  tvarka mieste, nors jam tai ir nepriklausė, tai  turėjo būti  administracijos direktoriaus galvos skausmas.

O pastaruoju metu A. Zuoko entuziazmo kažkaip tai nesijaučia, ir kas dėl to kaltas galima tik spėlioti.
Kad jam žiniasklaida yra paskelbusi blokadą, akivaizdu. 

Kad jį  sau pavojingu laiko  nupeizusi   valdžia, taipogi aišku.

 Taigi, kas jam nutiko, taip ir neaišku ....  


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą