2015 m. balandžio 28 d., antradienis

Kur išeitis ?????    Jeigu ankščiau mūsų aukščiausia valdžia ir jai tarnaujanti  agresyvi žiniasklaida vienu choru tvirtino, kad NATO mus apgins, tai šiuo metu pastaroji  jau išdrįsta tuo ir paabejoti.

 Ar kaip teigia M. Laurinavičius, politinis pasirengimas Baltijos šalių okupacijai jau prasidėjo, ar dar ne, klausimo esmės ar apgins mus NATO agresijos atveju. nekeičia.

 Štai prieš kurį laiką per „Žinių radiją“  buvo išsakyta blaivi mintis, kad reiktų realiai ne mažiau 4 savaičių, kad NATO nariai priimtų sprendimą, tarkime, ginti Lietuvą ar kitą Pabaltijo šalį nuo Rusijos agresijos.

Kas per tas 4-as savaites agresijos paliestoje šalyje nutiktų, didėlės vaizduotės nereikia – pasikeistų valdžia, referendumo metu būtų nutarta išstoti iš NATO, ES ir įstoti į NVS ..... ar panašiai.

O greičiausiai per tas 4 –ias savaites sprendimas,  duoti karinį atkirtį  Rusijai,  būtų taip ir nepriimtas – nes kiekvienai NATO narei (išskyrus Lietuvos valdžią....)    visų pirma rūpi savo interesai.

Beje, vadovaujantis  vien tik  sveiko proto logika, trečias pasaulinis karas dėl tokių valstybėlių tikrai nekils.

Jeigu jau Vakarai nepasišlykštėjo parduoti Ukrainą, kuriai garantavo jos sienų neliečiamumą, tai kur jau ten jiems  trys kažkokios tai  Pabaltijo limitropės .... 

Taigi  visiškai logiškai teigia  M. Laurinavičius,  kad Pabaltijo valstybes nuo Rusijos gali apsaugoti tik NATO bazės jose.

Tačiau galima atsakingai teigti, kad ne viena  NATO  valstybė ( išskyrus Lenkiją ....) tų bazių tikrai Pabaltijyje   nesiryš steigti.

Tai lygiai taip pat realu, kaip  kad JAV sutiktų priimti Pabaltijo šalis savo valstijomis  .....

Tai ką gi tada daryti Lietuvai  ???

Visų pirma   visuomenė turi suvokti realią situaciją, o po to priversti savo išrinktą valdžią vykdyti šalies interesus atitinkančią užsienio politiką vadovaujantis principu „pasirinkti mažiausią blogybę“.

Ar tai įmanoma ???
Artimoje ateityje greičiausiai neįmanoma.

Tokiu atveju pati  „force majore“   ir toliau pasirinks jai labiausiai tinkantį sprendimą, kaip valdyti Lietuvą.

Bet ir tokiu atveju yra išeitis, kuri   glūdi viename rytų šalies pasakojime:

„Sunkumų ir vargų apslėgtas žmogelis, nežinodamas kaip nuo jų apsiginti,  žiemą nuėjo į mišką.
Sėdi jis ant kelmo juodų minčių apimtas ir nežino ką daryti.
O sniegas krenta ir krenta, ir krenta ....
Storas sniego sluoksnis palenkė prieš esančią mažą pušaitę.
Palinko vargšė, atrodo tuoj palūš ....
Tik staiga sniegas nuo jos nušliaužė, o ji atsitiesė ....

Pralinksmėjo žmogelis, nes suprato kaip  jam reikia elgtis.

 O mes ??????


.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą