2015 m. balandžio 25 d., šeštadienis

Akcija „Darom“ liaudies mulkinimo pavyzdys, vienkart pasiūlymas ir šios akcijos globėjui, ir Vilniaus meruiPrezidentės spaudos tarnyba straipsnyje „Akcija „Darom“ sutelkia visą Lietuvą“ praneša, kad   Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prisijungdama prie tradicinės gamtos švarinimo akcijos „Darom“, tvarkė Naujojoje Vilnioje esantį Gerovės parką.


Pasak Prezidentės, Naujoji Vilnia – Vilniaus miesto dalis, tačiau labai pamiršta


Čia įsikūręs Gerovės parkasapleistas, su apgriuvusiu futbolo stadionu, Vilnelės pakrantės nesutvarkytos, nepritaikytos visuomenei. 


  „Akcija „Darom“ – žmonių susitelkimo ir meilės Lietuvai pavyzdys. 


  Svarbu, kad kasdien rūpintumėmės gamta, nešiukšlintume ir neleistume kitiems niokoti aplinkos.


Kiekvienas turime saugoti ir puošti Lietuvą“, 

– sakė Prezidentė. 


O akcijos „Darom“ globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kartu su Vyriausybės kanceliarijos darbuotojais prisijungė prie kasmet organizuojamos akcijos ir sostinės Žvėryno mikrorajone tvarkė aplinką Neries pakrantėje.
„Kaip ir visi aplinkosaugos idėjoms neabejingi Lietuvos gyventojai, kasmet dalyvauju šioje akcijoje. 


Šiais metais tvarkome gražų gamtos kampelį Žvėryne, Neries pakrantėje, kur, kaip skelbė žiniasklaida, deja, išties nelengva rasti vietą be šiukšlių. 


Žmonių pamėgta vieta traukia, bet primėtytų stiklo šukių, popieriaus, plastiko ar skardinių pakuočių atliekos rėžia akį. 


Akcija „Darom“ yra puiki proga asmeniškai prisidėti prie aplinkosauginių principų įgyvendinimo, pakviesti prisijungti šeimas, draugus ar kolegas“,
 
– sako premjeras.
 


  O Vilniaus savivaldybės meras  R. Šimašius kartu su miesto Tarybos nariais, Savivaldybės darbuotojais   tvarkė Vingio parką - rinko ir dėjo į krūvas šį pavasarį nugenėtas šakas ir nupjautus menkaverčius krūmus.


 Akcija “Darom" - puiki bendruomenės iniciatyva.

Apsikuopti savame kieme ir šiaip visada naudinga, tad ypač džiaugiuosi, kad vilniečiai ir be atskiro paraginimo kasmet dalyvauja šioje akcijoje",- sakė Vilniaus meras.Kad tvarka Prezidentūros kanceliarijoje analogiška tvarkai Gerovės parke, galima spręsti iš anekdotu virtusios VSD slaptos pažymos nutekinimo į  žiniasklaidos priemonę.


Kad Neries pakrantėje tokia pati tvarka, kaip ir Vyriausybės kanceliarijoje,  galima spręsti kad ir  iš to, kaip Seime Premjeras išsijuosęs  giria  teikiamas  neįgyvendinamas įstatymų nuostatas, ir lygiai taip pat išsijuosęs  po poros mėnesių gira naujas, jas naikinančias ....


Na, o kad Vilniaus savivaldybė nepakankamai rūpinosi Vilniaus pakraščių tvarka ir švara, akivaizdu ir nepaneigiama.


Betgi:


Yra Vilniaus vyriausiojo  policijos komisariato  EKOLOGIJOS IR TEISĖS PAŽEIDIMŲ PREVENCIJOS   SKYRIUS.


Yra policijos apylinkių inspektoriai.


Yra savivaldybės Mesto tvarkymo skyrius, yra Saugaus miesto čielas departamentas su keliais skyriais, tame tarpe su Viešosios tvarkos skyriumi, kurio  funkcijos:


Tvarkymo ir švaros taisyklių kontrolė;
Draudimo gerti alkoholinius gėrimus viešose vietose kontrolė;
Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklių kontrolė;
Agresyviems šunims ir jų mišrūnams keliamų reikalavimų kontrolė;
Išorinės reklamos įrengimo taisyklių kontrolė;
Atliekų tvarkymo kontrolė;
Prekybos turgavietėse kontrolė;
Prekybos viešosiose vietose kontrolė;
Stovėjimo tvarkos kontrolė (!!!!!);
Skundų ir pranešimų apie mieste esančias problemas rinkimas, tikrinimas ir nagrinėjimas;
Valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo kontrolė.O kur dar Aplinkos ministerija su Regionų gamtos apsaugos departamentais ....


Taigi pakankamai visko yra, tiktai  Vilnius miesto pakraščiuose,  tvarkos nėra, kaip ir visoje šalyje.

Ir ne tiktai Vilniaus miesto pakraščiuose.


Jeigu Vilniaus  turgavietėse, kur dirba saugos tarnybos, atvirai prekiaujama kontrabanda, tai kokia nauda iš tokio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus.


Taip galima būtų pasakyti, kaip sakoma, iš pirmo žvilgsnio.


Iš ties yra kitaip ir su turgais , ir su aplinkos teršimu visoje šalyje.


Nes negali būti, kad valdžia  nežinotų, kaip reikia kovoti su gamtos teršimu, tikrai to negali būti.

Negali valdžia nežinoti  ir apie atvirą prekybą turguose kontrabanda.


Žino, bet nieko nedaro.


O ką visų pirma reikia daryti  be jokių investicijų ??


Geras pavyzdys -  buvęs aplinkos ministras Valentinas  Mazuronis, kuris, iš esmės sutvarkęs  baudas brakonieriams, juos kaip reikiant sudrausmino.


Geras pavyzdys-  kaip griežtai nubaudus keletą mažųjų narkomanų – rūkorių buvo sutvarkyta Europos aikšte


  Taigi esmė visai kitame, ką rodo Premjero požiūris į policijos sistemos sutvarkymą, kuris nuoširdžiai ir atsidavusiai viešajam interesui dirbančio vidaus reikalų ministro iniciatyvas pavadino „šantažu“ ....


  Taigi,kas paneigs, kad yra akivaizdu, kad valdžia tikslingai palaiko gamtos teršimą, visų pirma tam, kad galėtų ir save sureikšminti, ir liaudžiai atrakciją suteikti.


Kaip kad valdžia lygiai taip pat palaiko visuomenės nesaugumą.


Vienkart, vadovaujantis sveiko proto logika akivaizdu, kad akcija „Darom“ yra akivaizdus ir nepaneigiamas Užkalnio teiginio  kad „Žmonės per  amžius  protingėjo, o liaudies  protas nepakito: jis  liko turgaus žioplių lygyje, kai vieni iš tos pačios šaikos rodo  jai primityvius triukus, o kiti   krausto jos kišenes ...................... teisingumą.Populiariai, liaudiškai šią akciją reikia vadinti Visus metus š.... , vieną kartą   užpakalį nusivalom...“


Sumoje  tokios akcijos globėjui,  kad paneigti, kas aukščiau prašyta, siūloma pasekti, kad ir    aplinkos eksministro pavyzdžiu.


Jeigu bent tas bus nepadaryta  – tuo bus patvirtinta, kad viskas kas  aukščiau parašyta yra tikra tiesa.


Na o naujam Vilniaus merui R. Šimašiui yra gera proga  parodyti, kas yra miesto gapadorius ir pasirūpinti, kad kitais metais per tokią akciją  nebūtų ką veikti.


Žinoma, jeigu jo šeimininkas Prezidentūra leis tą padaryti ..., nes kitaip jai nebebūtų kaip Prezidentę liaudžiai tarp  atliekų......  parodyti ......
                 (........raudona Prezidentės striukė .... raudoni prezidentiniai atliekų maišai ...)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą