2014 m. rugsėjo 17 d., trečiadienis

Tai yra Valstybės pamatų griovimas. ....Gal kas žino,kokioje dar valstybėje taip yra ???Kaip pranešė Policijos departamentas, šeštadienį apie 2 val. Šiauliuose, Aušros al. ir Tilžės g. sankryžoje, sulaikymo metu jaunuolis aktyviais veiksmais priešinosi ir sužalojo tarnybos metu uniformuotą Šiaulių apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūną.
Pareigūnas dėl šeivikaulio ir kulkšnies lūžimų, suteikus medicinos pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Tą pačią naktį apie 1 val. 15 min. Tauragės r., Dapkiškių kaime, dėl smurto artimoje aplinkoje sulaikomas D.M. (gim. 1977 m.) pasipriešino policijos pareigūnams bei sužalojo tarnybos metu Tauragės apskrities VPK pareigūnę.
Pareigūnė dėl kojos raiščių patempimo, suteikus medicinos pagalbą, gydoma ambulatoriškai.“

Tai paskutinės naujienos iš kovos su policija mūšio lauko.

Toks „mūšis“ su tokiais rezultatais vyksta kone kasdien, ir tai yra nepaneigiamas faktas.


  Todėl ir visiškai vietoje  klausimas:    Kaip  vertinti  situaciją, kada  su asmens, visuomenės saugumą bei viešąją tvarką užtikrinančiais pareigūnais taip  kone kasdien elgiamasi ???  Kodėl taip vyksta ???

   
Ir nors  Baudžiamasis kodeksas nustato:

1. Bausmė yra valstybės prievartos priemonė, skiriama teismo nuosprendžiu nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą padariusiam asmeniui.

2. Bausmės paskirtis:
1) sulaikyti asmenis nuo nusikalstamų veikų darymo;
2) nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį;
3) atimti ar apriboti nuteistam asmeniui galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas;
4) paveikti bausmę atlikusius asmenis, kad laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų;
5) užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą.


     Deja yra akivaizdu ir nepaneigiama, kad  šiuo metu galiojantis Baudžiamasis kodeksas iš esmės nesulaiko asmenų nuo smurto policijos pareigūnų atžvilgiu.

 Betgi tai  yra Valstybės pamatų griovimas.Ryšium su tuo vidaus reikalų ministras yra paprašytas   inicijuoti   atitinkamus Baudžiamojo kodekso pakeitimus, papildymus, kad bausmės už policijos pareigūnų įžeidinėjimą, jų mundurų draskymą, fizinį smurtą prieš juos, pasipriešinimą, žalojimą būtų nustatytos iš esmės atgrasančios tai daryti.

Kad bausmės būtų konkrečios ir veiksmingos -  ne IKI TIEK TAI metų laisvės atėmimo, o nuo  TIEK TAI   iki   TIEK TAI  metų laisvės atėmimo
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą