2016 m. sausio 6 d., trečiadienis

Energetikos ministerija tapo stebėtoja ....Energetikos ministerija ryšium su Vilniaus TEC-3 uždarymu  išplatino pranešimą „Energetikos ministerija: privatus verslas negali užkrauti savo problemų šilumos vartotojams“.

Ryšium su tuo Energetikos   ministeriją tenka paprašyti:

*Pateikti konkrečią informaciją apie jai žinomas,sostinės šilumos ūkyje  susiklosčiusias   situacijas, kai šilumos vartotojai nukentėjo dėl to, kad  šilumos tiekėjas savo ir susijusių įmonių interesus vertino labiau nei šilumos vartotojų.

 **Pateikti  teisės aktais pagrįstą informaciją,  kas gi nustato šilumos kainas.

***Pateikti konkrečią informaciją,  įrodančią, kad nuo 2012 metų buvo žinoma, kad kvotų kogeneracinėms  elektrinėms neliks nuo 2016 metų pradžios.

 Pateikti Energetikos   ministerijai žinomą informaciją, kodėl tris metus nebuvo sudaromi metiniai Nacionalinės Energetikos strategijos  įgyvendinimo  planai.

Pateikti konkrečius įrodymus, kad Energetikos   ministerija nesitaikstė su tokia akivaizdžiai nusikalstama situacija.
.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 „Energetikos ministerija: privatus verslas negali užkrauti savo problemų šilumos vartotojams“
2016.01.04

Energetikos ministerija, reaguodama į bendrovės „Vilniaus energija“ paskelbtą informaciją apie planuojamą uždaryti Vilniaus Trečiąja termofikacinę elektrinę (TE-3), primena, kad nebus toleruojami jokie nepagrįsti bandymai išpūsti šilumos kainą prisidengiant TE-3 uždarymu.

*Sostinės šilumos ūkyje buvo ne kartą susiklosčiusi situacija, kai šilumos tiekėjas savo ir susijusių įmonių interesus vertino labiau nei šilumos vartotojų.

 Panaši situacija buvo ir su TE-3 skiriama elektros gamybos kvota, už kurią sumokėdavo visi šalies elektros vartotojai, o didžioji pelno dalis atitekdavo „Vilniaus energijai“.

„Parama elektros energijos gamybai užtikrindavo pelną elektrinės valdytojams, tačiau nedavė proporcingos naudos šilumos vartotojams, nes neužtikrino apčiuopiamai mažesnių šilumos kainų. Todėl ir dabar kvotų panaikinimas neturi daryti įtakos šilumos kainai.

**Mes atidžiai seksime, ar „Vilniaus energija“ nebandys pasinaudoti susidariusia situacija ir nepadidins kitų kaštų, susiedama juos su savo sprendimu uždaryti TE-3.
Situaciją atidžiai stebi ir Vilniaus miesto savivaldybė“, - kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.

Nuo 2016 metų, pradėjus veikti jungtims su Švedija ir Lenkija, nebelieka elektros gamybos kvotų termofikacinėse elektrinėse. Kvotos buvo remiamos iš viešuosius interesus atitinkančių paslaugų biudžeto, kurį sumoka visi elektros vartotojai.

***Energetikos ministras pabrėžė, kad tai, jog kvotų nebeliks, buvo žinoma jau seniai – nuo 2012 metų.

Todėl ir ruoštis tam reikėjo iš anksto – buvo pakankamai laiko pertvarkyti gamybos pajėgumus.

Palikus galioti elektros gamybos kvotas, toliau būtų remiama nekonkurencinga elektros gamyba ir didinama elektros energijos kaina visiems elektros vartotojams.

Energetikos ministerija primena teisės aktuose įtvirtintą nuostatą, kad šilumos tiekimas yra savivaldybių ir licencijuoto šilumos tiekėjo atsakomybė.

Vilniaus atveju tai yra bendrovė „Vilniaus energija“.

 Ši bendrovė pati sprendžia, kokių pajėgumų reikia saugiam ir patikimam šilumos tiekimui Vilniaus miesto šilumos vartotojams užtikrinti.

Tačiau tai turi būti daroma vartotojams palankiausiomis sąlygomis.
********************************************************************

Daugiau informacijos – Mantas Dubauskas  Ministro patarėjas

Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą