--------------------------------------------------------------------------------------------
Seimo Peticijų komisijai
2022 m. lapkričio 23 d.. Nr. 5
PETICIJA DĖL ŠILUMOS ŪKIO ĮSTATYMO PAKEITIMŲ
(šilumos tiekėjų šilumos punktų priežiūra)
Šiuo metu senos statybos daugiabučiuose namuose esančios jų šildymo ir karšto vandens sistemos susideda iš šilumos punktų, radiatorių ir vamzdynų sistemos.
Savaime suprantama, kad tokio daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistema turi būti prižiūrima vieno asmens.
Betgi realiai situacija yra tokia, kad didelėje dalyje tokių daugiabučių namų šilumos punktai yra šilumos tiekėjo nuosavybė.
Taigi jeigu šilumos tiekėjas prižiūrėtų savo šilumos punktus, daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistema galėtų turėti du atskirus prižiūrėtojus, kas yra nepriimtina.
Tuo tarpu, galiojantis Šilumos ūkio įstatymas šią problemą sprendžia savo 20 straipsniu Pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra. nustatydamas:
..... Daugiabučio namo šilumos punktus, nuosavybės teise priklausančius šilumos ir (ar) karšto vandens tiekėjui ar tretiesiems asmenims, pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojas (eksploatuotojas) prižiūri (eksploatuoja) ir informuoja šilumos ir (ar) karšto vandens tiekėjus ar trečiuosius asmenis apie jiems nuosavybės teise priklausančių šilumos punktų įrenginių techninę būklę šio įstatymo pagrindu, nesudarydamas atskirų sutarčių su šilumos punktų savininkais. ..... |
Tačiau tokiu atveju, kai daugiabučių namų šilumos punktai , nuosavybės teise priklauso šilumos ir (ar) karšto vandens tiekėjui, jis ir turi prižiūrėti (eksploatuoti) tų pastatų šildymo ir karšto vandens sistemas nesudarydamas sutarčių su daugiabučių namų bendrosios nuosavybės valdytojais (bendrijomis, savivaldybių paskirtais administratoriais, jungtinės veiklos įgaliotais asmenimis).
Ir mokestis už daugiabučių namų šildymo sistemų priežiūrą ( eksploatavimą) turi būti įtraukiamas į sąskaitas už šilumą, atskirai nurodant mokestį už šilumos punktų priežiūrą (eksploatavimą).
Ir tai būtina todėl, kad šilumos ir (ar) karšto vandens tiekėjas galėtų vykdyti šilumos ir (ar) karšto vandens pirkimo –pardavimo sutartis su daugiabučių namų savininkais, kuriose yra nustatyta jo atsakomybė už daugiabučių namų butų šildymą ir tinkamą jų aprūpinimą karštu vandeniu.
Nes kitaip šios sutartys yra niekinės, nes tada šilumos ir (ar) karšto vandens tiekėjas negali atsakyti nei už pastato šildymą,, nei už tinkamą karšto vandens tiekimą, nes savo šilumos punkto jis nevaldo.
O kada daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemos įskaitant šilumos punktus. yra bendroji daugiabučių namų savininkų nuosavybė, tada teisę reguliuoti (nuotoliniu būdu ar kitaip daryti įtaką) namo šilumos punkto įrenginių darbą, laikydamasis nustatytų higienos normų gali turėti ir atitinkamą kvalifikaciją turintys daugiabučio namo bendrijos atstovai ar daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų išrinkti jų įgalioti atstovai.
Ryšium su tuo, kas aukščiau išdėstyta, prašau šį mano laišką laikyti peticija pakeisti Šilumos ūkio įstatymą.
Antanas Miškinis
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą