2020 m. kovo 3 d., antradienis

Tenai taip, o pas mus kaip...Prancūzijos prezidentas paskelbė, kad jis dalyvaus Maskvoje surengtame iškilmingame Pergalės dienos minėjime.  

Rusijoje Pergalės diena – Raudonosios Armijos ir tarybinės liaudies pergalės prieš nacistinę Vokietiją Didžiajame Tėvynės kare  1941 – 1945 metais pergalės šventė. Nuo 1965 metų – Pergalės diena.

Įvesta TSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo įsaku 1945 metų gegužės 8 dieną.

Tokiu būdu išeitų, kad nacistinę Vokietiją nugalėjo TSRS ir tarybinė liaudis, o vakarų sąjungininkai jai tik padėjo.

Kodėl  Rusija nutyli, kaip ir kuo  tarybinė liaudis būtų kariavusi be JAV pagalbos (lendlizo – kaip sakoma – nuo kiaulienos konservų iki lėktuvų.), savaime suprantama.

   Keisčiausia kad pvz. JAV nevyriausybinės organizacijos "Greatest Generations Foundation" prezidentas pažymėjo, kad "jei tai ne sovietų armijos didvyriai, sąjungininkai vakariniame fronte nebūtų nugalėję vokiečių"

  Deja buvo taip: iki sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje  Rytų frontas kone metus buvo stabilus, o po to, kai fronto rezervai buvo mesti į Prancūziją, Vokietijos Rytų frontas subyrėjo ......
  
Toliau jau karo baigtis buvo nulemta.

Sąjungininkai galėjo užimti Berlyną, tačiau jie žinojo, kokių karių aukų tai pareikalautų ir todėl tai atidavė Raudonajai armijai.

 Štai JAV generolas O. Bredli  paskaičiavo, kad Berlyno paėmimas kainuotų ~100.000 karių gyvybes. 

O sovietiniai generolai gi savo karių aukų neskaičiavo ...., vieną iš jų G. Žukovą frontininkai  už akių vadino „mėsininku“ ...

Tokiu būdu  Berlyne buvo paguldytos keturios  tankų armijas, o kiek de fakto karių , kas žino... nes tikslios ir teisingos informacijos nėra.

  Beje Trampas yra pareiškęs, kad ir ji norėtų dalyvauti tos Pergalės dienos šventime Maskvoje.

Blaiviai mąstant, tokiu būdu visa tai reiškia Rusijos, kaip didžiosios pasaulio valstybės pripažinimą. 

Merkel ir Makrono glebėsčiavimasis su Putinu iš esmės reiškė tą patį.

O tuo metu Europai gresia nauja pabėgėlių iš Sirijos banga, dėl kurios iš esmės yra kalta Rusija.

Taigi, kaip sakoma, „force majore“ .....

Pažymėtina, kad labai tiksliai mūsų situaciją apibūdino Rusijos politologas Maskvos universiteto profesorius Andriejus Manoilo:

Baltijos šalių piliečių pasitikėjimas Macronui yra svarbus tiek, kiek visos Baltijos šalys sumoje turi reikšmės Europos reikalams, o jis yra nereikšmingas.
 Macronui, kuris yra pirmo ešelono šalies prezidentas, Baltijos šalys, kiek atskirai,  atskirai, kiek kartu paėmus - tokia smulkmė, į kurią jis gali nekreipti dėmesio

.


 Ir kas paneigs, kad mūsų Prezidentų nuolatinis verkšlenimas dėl Rusijos pavojaus  Vakarų valstybėms yra įgrisęs tiek, kad Trampas yra replikavęs: Jeigu Pabaltijo valstybėms  yra taip nesaugu, tai reikia galvoti kur jas perkelti....

Matyt šios Trampo replikos paskatinta grupė subjektų su konservatorių patriarchu priešakyje, dalyvaujant buvusiam VSD generolui, nutarė imtis priemonių Astravo AE perkelti į kitą vietą ...

O prieš kiek laiko vienas Rusijos disidentas Maskvos Raudonojoje aikštėje savo lytinius organus prikalė prie  grindinio.

O kada jis, emigravęs į Prancūziją, tenai pabandė panašius dalykus, jis buvo uždarytas į psichiatrinę ligoninę, kaip sau pavojų keliantis ..........

Taigi tenai tai taip,  o pas mus kaip ...?

 .

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą