2016 m. balandžio 12 d., antradienis

Kas kelia didesnį pavojų Lietuvai: Rusija ar šalyje bujojanti, įžūli korupcija ??


Estija, pernai iš Lietuvos pirkusi iki trečdalio šaliai reikalingų dujų, šiemet jų beveik nebeperka.

Kodėl ?

Todėl, kad nebetaikoma „Gazpromo“ dujų kainos nuolaida ...

Stop ..stop .... betgi „Gazpromo“ dujų kainos nuolaida turi būti taikoma ne Estijai, o  Lietuvos vartotojams       ....


Tuo tarpu tiesiog yra linksma ir gražu, kada tiek Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, tiek Energetikos   ministerijos Naftos ir dujų skyrius nežino kokias gamtines dujas vartoja Klaipėdos miesto buitiniai vartotojai.

   Reikia suprasti, kad to nežino tiek premjeras, tiek energetikos ministras, svajojantys kaip pastatyti gaudykles Astravo atominės elektrinės elektronams  .....


 Deja konkretaus atsakymo, kokias dujas naudoja Klaipėdos miesto buitiniai vartotojai,  nepateikė ir „Amber Grid“ - „2016 m. vasario – kovo mėn. apie 90 procentų viso Lietuvos gamtinių dujų suvartojimo buvo padengta per SGD terminalą Klaipėdoje tiekiamomis dujomis“.

Tokiu būdu išeitų, kad vasario – kovo mėn. Klaipėdos miesto vartotojai vartojo SGD terminalo dujas, o mokėjo „Gazpromo“ dujų kainą....

Betgi:
Data
Viršutinis šilumingumas
kWh/m3
Klaipėdos DAS – SGD terminalo dujos

2016-02
11,8203
2016-03
11,7768
Kotlovkos DAS –„Gazpromo“ dujos

2016-02
11,2158
2016-03
11,2475

   T.y. SGD terminalo dujos ~ 0,5 -0,6 kWh/m3 kaloringesnės už „Gazpromo“.
  
T.y. Klaipėdos miesto buitiniai vartotojai naudoja ~ 5 procentais kaloringesnes dujas nei Vilniaus miesto vartotojai, o moka tą pačią kainą.

  Jau niekuo nebegalinti nustebinti Prezidentės globojama Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija teigia, kad ji nieko apie tai nežinanti .....O Seimo Energetikos komisijos narys Artūras Skardžius yra pasipiktinęs:

„Lietuvos vartotojai gauna nuolaidą, o mes atiduodame tas pigias dujas estams?
 Jeigu iš tiesų tai pasitvirtins, čia baisus skandalas!
 Mes komisijoje ketiname pasižiūrėti, kaip „keliavo“ dujos, kokie subjektai eksportavo, kokios įmonės pirko.
 Nes jeigu pinigai grąžinami Lietuvos vartotojams, o nukeliauja į Estiją, turi būti kažkieno atsakomybė“.


Visų pirma tai tas „baisus skandalas“ yra pati SGD terminalo statyba, kurios „otkatai“ siekia šimtus milijonų litų, ką pats gerbiamas Seimo narys ir išaiškino.

Ir argi ne „baisus skandalas“  turėtų būti tai, kad valdžia privertė Seimo narį nutilti ....

Beje Seimo Ekonomikos komisija dar pernai buvo informuota apie tai,  kad Kainų komisija, nustatydama gamtinių dujų kainą buitiniams vartotojams, prisipažįsta, kad nežino kiek jų vartoja SGD terminalo dujas.
Už šią informaciją viena iš Energetikos komisijos patarėjų kone pusę valandos trukmės  išsakė monologą, kurio esmė – kam Energetikos komisija trukdoma tokiais niekais, kad tokios informacijos pateikėjas yra nekompetentingas asmuo ....O Energetikos komisija visiškai į šią informaciją  nereagavo ....

Tokiu  būdu sumoje greičiau taip, negu ne, kad „nebus ir debesies, ir lašo lietaus ...“ t.y. bus taip, kaip  visada būna  korupcijos liūne skendinčioje valstybėje.

 Šia proga tenka su graudžiu humoru pažymėti, kad vienas liūdnai pagarsėjęs prezidentės patarėjas moko Ukrainos valdžią ..... moko kaip, „kovoti“  su korupcija...


Tokiu būdu, kas paneigs, kad Lietuvoje yra taip, kaip ir  Rusijoje.

Tiktai skirtumas tas, kad Rusijoje parazituoja Putino aplinka, Lietuvoje –  kelios „išrinktosios“  partijos.                                                                                                              

Iš čia geras klausimas Valstybės saugumo departamentui – Kas kelia didesnį pavojų Lietuvai: Rusija ar bujojanti, įžūli korupcija ??

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą