LIETUVOS RESPUBLIKOS DAUGIABUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ IR KITOS PASKIRTIES PASTATŲ SAVININKŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMAS nustato:
Pastato bendrojo naudojimo objektai:
2) bendrosios pastato inžinerinės sistemos – pastato bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, dujų, šilumos, sanitarinės technikos ir kita įranga (įskaitant pastato elektros skydinę, šilumos punktą, šildymo ir karšto vandens sistemos vamzdynus ir radiatorius, vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynus, rankšluosčių džiovintuvus);
Betgi Šarūnas Eidintas UAB „Būsto valda“ direktorius mano kitaip:
Šildymo prietaisai butuose yra buto savininko nuosavybė ir esant reikalui keičiami jo lėšomis.
Šildymo prietaisai butuose yra buto savininko nuosavybė ir esant reikalui keičiami jo lėšomis.
Ir ne tik mano, bet ir jo "genialias mintis" platina ne kurios žiniasklaidos priemonės ....
(Jei gedimas įvyko šildymo sezono metu, tuomet šildymo sistemų prižiūrėtojas buto savininko lėšomis nebetinkamus prietaisus pakeičia lygiai tokiais pačiais, kokie yra nurodyti paprastojo remonto projekte. Jei paprasto remonto projekte nurodytų reikalavimų radiatoriai nebegaminami – jie užaklinami iki kol bus atnaujintas arba sudarytas paprastojo remonto projektas.)
Tokiu būdu žmonės akivaizdžiai ir nepaneigiamai klaidinami.
Ir kas gali paneigti, kad tokia propaganda yra žymiai baisesnė negu Rusijos ....
Nes žmonės tokiais bredais tiki, o Rusijos propaganda daugumos žmonių nei veikia, nei juos ji domina.
ir kaip gi žmonės netikės, jeigu taip rašo ne bet kas, o tarptautinei įmonių grupei „Civinity“ priklausančios bendrovės vadovas.
O Kaunas nebūtų Kaunas, jeigu savivaldybė neskirtų tokių įmonių, kaip "Būsto valda" administruoti daugiabučius namus ...
********************************************
********************************************
Seni radiatoriai – kaip juos pakeisti?
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/seni-radiatoriai-kaip-juos-pakeisti-809184
http://www.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/seni-radiatoriai-kaip-juos-pakeisti-809184
http://www.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/seni-radiatoriai-kaip-juos-pakeisti-809184
Įsigijau butą ir norėčiau jame senus radiatorius pakeisti naujais. Ką man reikėtų daryti? Ką daryti gedimo atveju arba nešylant radiatoriams?“ – klausia Marijus P.
Komentaras
Šarūnas Eidintas
UAB „Būsto valda“ direktorius
Šildymo prietaisai butuose yra buto savininko nuosavybė ir esant reikalui keičiami jo lėšomis. Keisti radiatorius šildymo sezono metu yra draudžiama, todėl tai gyventojai gali daryti iki prasidedant šildymo sezonui arba jam pasibaigus. Norint pakeisti radiatorius buto savininkas turėtų kreiptis į šildymo sistemų prižiūrėtoją, kuris įvertins, ar įsigyti prietaisai atitinka tuos, kurie nurodyti buto projektinėje dokumentacijoje, duos leidimą pradėti keitimo darbus ir patikrins, ar darbai atlikti kokybiškai.
Įvykus avarijai, prakiurus ar kitaip sugedus radiatoriui, būsto administratorius „Būsto valda“ pataria kreiptis į namą administruojantį vadybininką, kuris padės susisiekti su šildymo sistemų prižiūrėtoju, pašalinsiančiu gedimą, arba tiesiogiai į namo šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojo avarinę tarnybą. Jei gedimas įvyko šildymo sezono metu, tuomet šildymo sistemų prižiūrėtojas buto savininko lėšomis nebetinkamus prietaisus pakeičia lygiai tokiais pačiais, kokie yra nurodyti paprastojo remonto projekte. Jei paprasto remonto projekte nurodytų reikalavimų radiatoriai nebegaminami – jie užaklinami, kol bus atnaujintas arba sudarytas paprastojo remonto projektas.
Vonioje esantis gyvatukas taip pat yra privatus įrenginys, už kurį yra atsakingas pats gyventojas. Norint jį pakeisti paprastojo remonto projektas yra nereikalingas, tačiau prieš pradedant darbus būtina susisiekti su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju. Atvykęs specialistas įvertins naujo gyvatuko tinkamumą, išjungs vandens tiekimą ir įsitikins, kad darbai buvo atliekami tinkamai.
„Būsto valda“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, atnaujinus paprastojo remonto projektą, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių nepatogumų. Jei gyventojai jaučia, kad prietaisai šyla netinkamai ar yra seni, surūdiję, jie turėtų būti pakeisti naujais. Įprastai radiatoriai, kurie name naudojami daugiau nei 20 metų, yra laikomi senais, didesnės rizikos prietaisais.
Laukia klausimų
Kauno daugiabučius administruojančios bendrovės „Būsto valda“ specialistai pasirengę atsakyti ir į kitus kauniečius dominančius klausimus. Savo pasiteiravimus galima siųsti e.paštu klauskite@civinity.eu arba kreiptis telefonu 8 700 55 188.
„Būsto valda“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią Lietuvoje sudaro aštuonios būsto administravimo bendrovės. „Būsto valda“ yra vienas didžiausių pastatų administratorių Kaune, prižiūrintis daugiau kaip 1 mln. kv.m gyvenamųjų pastatų plotą.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą