2016 m. lapkričio 24 d., ketvirtadienis

Nuoga tiesa apie "visuomeninį transliuotoją" ir jo šabesgojus,,,,,,,,Dėl Visuomeninio transliuotojo šališkumoLR Seimui
Dėl Visuomeninio Transliuotojo veiklos


Mes, žemiau pasirašę Lietuvos Respublikos piliečiai, esame susirūpinę dėl Visuomeninio transliuotojo vykdomos informacinės politikos.

Paskutinės Seimo rinkimų kampanijos metu tapo akivaizdu, kad biudžeto lėšomis finansuojamas Visuomeninis transliuotojas vykdo veiklą, nukreiptą į vienos politinės srovės ar net vienos politinės partijos propagavimą.

Rinkimų laidų metu LRT vedėjas leisdavo sau užgauliai komentuoti jam nepatinkančius laidos dalyvius, savaip interpretavo jų pasakytus teiginius, be to, aktyviai dalyvavo vienos politinės partijos rinkimų kampanijoje. Visą tai vyko tyliu Visuomeninio transliuotojo vadovybės pritarimu. 

Net rinkimams pasibaigus ir esant atsakingam valdžios formavimo laikotarpiui Visuomeninis transliuotojas kelia sąmyšį ir toliau de facto atstovauja opozicijoje likusiai partijai.

Ypač didelį susirūpinimą kelia tai, kad Visuomeninio transliuotojo eteryje nevengiama pateikti vienpusišką, šališką informaciją ne tik apie Lietuvos politikos realijas, bet ir apie užsienio strateginius partnerius. 
Visuomeninis transliuotojas už mūsų šalies ribų yra natūraliai suprantamas kaip Lietuvos valstybinė televizija, todėl nepagarbūs ir niekinantys komentarai išrinktojo JAV prezidento atžvilgiu gali būti traktuojami ir kaip Lietuvos pozicija bei apsunkinti santykius su užsienio partneriais.

Atsižvelgdami į aukščiau išdėstytas aplinkybes, prašome nedelsiant pradėti Visuomeninio transliuotojo visapusišką reformavimą. Tinkamai įvertinti transliuotojo vadovybės elgesį Seimo rinkimų metu ir pašalinti iš pareigų vadovus bei kitus atsakingus asmenis, neužtikrinusius nešališkumo rinkimų kampanijos metu, pažeidusius žurnalisto etiką ar tiesiogiai dalyvavusius politinių partijų rinkimų kampanijose. 
Užtikrinti, kad visos Lietuvoje veikiančios politinės partijos, visuomeniniai judėjimai ir kt. piliečių organizacijos turėtų teisę būti žiūrovams pristatytos per Visuomeninio transliuotojo priemones. Užtikrinti piliečių atstovams galimybę dalyvauti, formuojant Visuomeninio transliuotojo informacinę politiką.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą