2016 m. birželio 29 d., trečiadienis

Ką daryti .... ką daryti .....Birželio 9 dieną, ruošiantis minėti 75-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių trėmimų ir žudynių metines, Lietuvos Respublikos Seimas pabandė pateikti politinį Komunistų partijos nusikalstamos veiklos vertinimą.

Tačiau rezoliucijos projektas, kuriuo Lietuvos komunistų partija (LKP) būtų pripažinta nusikalstama organizacija ir šalies gyventojų genocido vykdytoja, Seimo  palaikymo nesulaukė ir buvo atmestas: už projektą balsavo tik 37 Seimo nariai, prieš buvo 24, o 33 susilaikė.

Seimo požiūris į Lietuvos komunistų partiją ir jos vaidmenį Lietuvos istorijoje tapo ir  Žinių radijo laidos „Atviras pokalbis“ tema.

Į vedėjo Raigardo Musnicko klausimą „Ką daryti su komunistais?“ atsakymo ieškojo trys Seimo nariai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Arvydas Anušauskas, judėjimo KARTU vadovas Povilas Urbšys bei socialdemokratas Gediminas Kirkilas. 

Pokalbyje telefonu dalyvavo ir Genocido ir rezistencijos centro, Specialiųjų tyrimų skyriaus vadovas Rytas Narvydas.

Taigi  klausimas - Ką daryti su komunistais.

Tiktai kurio laikotarpio - pokario, ar prieš nepriklausomybės atgavimą, nes tai esminės situacijos.

Vienkart keliant tokį klausimą būtina kelti klausimą ir  "Ką darytis su komunistų pamaina, komjaunuoliais ??

Taigi ką daryti su pokario komjaunuoliais stribais, NKVD tardytojais,  ???


Ką daryti pavyzdžiui su gyvu- sveiku vienu sovietiniu  profesoriumi, pokario komjaunuoliu, aktyviai dalyvavusiu to meto "rinkiminėje agitacijoje" .....

Beje tokiems "aktyvistams" partizanai tuo metu  tarkuodavo užpakalius  ir juos pabarstydavo druska .......


 Taigi o ką daryti su komunistais, kurie neleido kolonizuoti Lietuvos ??

Taigi ką daryti .... ką daryti ... ką daryti ......

Vadovaujantis sveiko proto logika, sistemiškai bei kompleksiškai vertinant nepriklausomybės laikotarpio partijų veiklą, kas paneigs, kad toks    grupės  Seimo narių pareiškimas gali būti vertinamas ir kaip eilinė penktosios kolonos dūmų uždanga liaudžiai pamulkinti prieš Seimo rinkimus.

Taigi sumoje  gal geriau būtų padiskutuoti, ką daryti su tokiom partijom, kurios pvz. panaikino Energetikos ir Statybos - urbanistikos ministerijas, Ekonomikos komitetą prie Vyriausybės, sugriovė policijos sistemą, tikslingai palaiko visuomenės socialinį ir fizinį nesaugumą, emigraciją  ....

Jeigu ne dabar, tai ką reikės daryti su tokiom partijom po to, kada Lietuva tikrai taps nepriklausoma.

Atsakymo, savaime suprantama, neišdrįs pateikti nė vienas Seimo narys, nė vienas "politikos ekspertas", nė vienas "politologas" ....

Geriausią atsakymą -  kodėl taip yra -  pateikia vienas radijas:

Labas rytas prezidente,
Labas rytas Lietuvos piliečiai, 
Labas rytas Lietuva ....... 


------------------------------------------------------------------------------------ Komentarų nėra:

Rašyti komentarą