2015 m. gruodžio 9 d., trečiadienis

Ir kaip visa tai pavadinti ???JAV karių technika ir įranga bus laikoma Mumaičiuose – informuoja Krašto apsaugos ministerija.

T. y. Lietuvos respublikoje  bus sukurta užsienio valstybės karinė bazė.

 Tuo tarpu yra akivaizdu, kad  NATO tikrai Lietuvos nuo užsienio agresijos negins.

Nes per daug jau margas yra  NATO valstybių  interesų rinkinys, kuris  neleis tai padaryti, jeigu pvz. tarkime Rusija užpultų Lietuvą.

O ir Krymo aneksija yra geriausias pavyzdys.

Kad ES šalys bendrai saugotų ES rytų sieną yra utopija.

Greičiau jau pati ES subyrės, negu taip nutiks, nes ES yra grynai sibaritinė valstybių sąjunga.

„Tu man tiek esi  reikalingas, kiek esi naudingas“  - toks devizas turėtų būti iškabintas Briuselyje.

Na ir prie mūsų Seimo įėjimo ....

Atrodytų, kad patikima šalies apsauga, tarkime,  nuo Rusijos, ar Baltarusijos agresijos, galėtų būti JAV bazės mūsų šalyje.

Betgi kurgi jos randasi, kaip gi parenkama jų vieta ????

Ogi taip,  kad jos būtų kuo toliau nuo Lietuvos sostinės Vilniaus ir kad patogiau būtų jas kuo greičiau evakuoti .........!!!!!

Tuo tarpu  kas paneigs, kad, tarkime, agresorius iš Rytų pasiektų Vilnių tankais per pusę valandos  su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis....

Nesutrukdytų jam ir 16 haubicų plius trys atsarginėms dalims ........................

Tokiu būdu šalies gynybos ir saugumo interesai reikalauja, kad būtų atkurta  Rūdininkų karinė bazė,  kad sienas su ne ES šalimis saugotų bendra NATO, tame tarpe būtinai JAV , kariuomenė.

Na o jeigu tai neįmanoma, tai tada, tikinimas, kad NATO mus apgins, yra tokia pat nusikalstama propaganda, kaip ir pokario metu užsienio "balsų" žadėjimas greit, greit mus išvaduoti ....

  Betgi kita vertus    LR Konstitucija nustato:

137 straipsnis
Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.


NEGALI BŪTI -  BET YRA ir tiek ..........

Atrodo, kad lygtai   yra ir Seimas, yra ir  Prezidentė, yra Vyriausybė,  lygtai yra  ir teisingumo ministras   ....................

Visi  lyg tai yra,  tiktai akivaizdu, kad  teisinės valstybės tikrai  nėra ...................

 Na nėra tai nėra, tarkime, daug ko nėra, bet Lietuva šios dienos sienų ribose kol kas yra.

Betgi o  koks gi būtų   Vilniaus krašto ir sostinės  likimas   agresijos ar   neramumų Vilniaus krašte atveju ???

Kodėl tai nerūpi vyriausiajam kariuomenės vadui Prezidentei ???

Kodėl tai nerūpi Seimo Nacionalinio saugumo komitetui ??

P kurgi taip vadinama Tėvynės sąjunga,  taip iš pažiūros susirūpinusi Rusijos pavojumi ??

Na o apie krašto apsaugos ministrą geriau jau patylėti ........

Ir pabaigai klausimas - kaip gi visa tai pavadinti:

Ar Tėvynės išdavyste,

Ar pvz. vištakumu, senatvės marazmu, ar kaip kitaip  ..................

****************************************************
JAV karių technika ir įranga bus laikoma Mumaičiuose
2015.12.04
http://www.kam.lt/application/site/themes/default/img/s.gif

Pasibaigus aktyviam karinių pratybų ciklui, šiomis savaitėmis Lietuvos sausumos keliais į Mumaičius Lietuvoje pratybose su mūsų  kariais dalyvaujantys rotacinių Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų kariai gabens savo karinę techniką ir įrangą. JAV kariai iš Lietuvos kariuomenės poligonų gabens įvairios paskirties karinę techniką ir įrangą, tarp jų ir tankus „Abrams”, pėstininkų kovos mašinas „Bradley”. Iš viso gruodį į Mumaičius bus atgabenta apie 50 vienetų technikos.

JAV karių technika ir įranga, kuri skirta pratyboms regione stiprinti ( angl. European Activity Set) , bus laikoma Mumaičiuose, Lietuvos kariuomenei priklausiančioje teritorijoje, kuri yra pusiaukelėje tarp Šiaulių ir Radviliškio.

Vėliau JAV ketina atgabenti daugiau karinės technikos ir įrangos, kurios bus apie 200 vienetų, su kuria galės treniruotis iki kuopos dydžio vienetas.

 Priėmus sprendimą JAV kariuomenės techniką laikyti Mumaičiuose buvo atlikti infrastruktūros paruošimo darbai: atnaujinti angarai, kuriuose bus laikoma sąjungininkų technika, sustiprinta teritorijos apsauga.

 Ateityje Mumaičiuose numatoma atnaujinti kelius ir esančias technikos remonto dirbtuves, įrengti naujas aikšteles, skirtas plovyklai, kuro užpylimui bei amunicijos laikymui, o taip pat pastatyti kitą technikos laikymui reikalingą infrastruktūrą.

 Sunkioji JAV kariuomenės technikos Šiaulių rajone bus laikoma iki pavasario, kai vėl prasidės didesnės bendros JAV ir Lietuvos karių lauko pratybos

 Ruošiantis sąjungininkų technikos nuolatiniam laikymui Lietuvoje, JAV buvo pasiūlytos kelios alternatyvos.

Mumaičiai buvo pasirinkti dėl patogaus susisiekimo su Karinių oro pajėgų Aviacijos baze, šalia einančios geležinkelio linijos, išvystyto sausumos kelių tinklo ir infrastruktūros atitikimo JAV reikalavimams.

 JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“).

Šia operacija JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. Į pratybas JAV kariai atsigabena ir savo techniką..

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą