2018 m. gruodžio 25 d., antradienis

Kas gali būti......................
Tyrimas pradėtas VSD informacijos pagrindu. 


Bylą tiria VSD ir Kriminalinės policijos biuras, kontroliuoja prokuratūra,

Pareiškė Generalinis prokuroras apie A. Paleckio ir Ko valstybei pavojingą veiklą.

     Tokiu būdu yra  akivaizdu, kad po Valstybės saugumo departamento „reformos“ valstybės institucijos, kurios paskirtis – saugoti Lietuvos Respublikos suverenitetą ir jos konstitucinę santvarką, nebėra.Valstybės saugumo departamentas užsiima žvalgyba, policija užsiima  tyrimu, prokuratūra kontrole .....Tai pirma.Antra, kuo gi kaltinama ši kompanija, koks Baudžiamojo  kodekso  straipsnis jai taikomas ??


Ogi   119 straipsnis. Šnipinėjimas


2. Tas, kas vykdydamas kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį pagrobė, pirko ar kitaip rinko arba perdavė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba kitą užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją.


baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki penkiolikos metų.
                                   ---------------Taigi  tas, kas vykdydamas kitos valstybės   organizacijos -  pvz. Rusijos paukščių apsaugos sąjungos  (Союз охраны птиц России)  užduotį   rinko arba perdavė, pvz. kiek gandrų lizdų yra kuriame nors Lietuvos kaime, gali būti baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki penkiolikos metų.


  O kad tokia informacija atseit gali dominti užsienio žvalgybą, tai, jau kas paneigs, kad  čia mūsų spectarnyboms tik reikia šiek tiek fantazijos................


Todėl šia proga ir tenka priminti  „teroristės“ Eglės Kusaitės bylą, kur  jai buvo pritaikytas Baudžiamojo  kodekso  250 straipsnis. Teroro aktas. -  dalyvavimas bendrininkų  grupėje rengiant  susisprogdinimą strateginės reikšmės objekte.


Betgi tas   „strateginės reikšmės objektas“ tai  radosi Rusijoje, Čečėnijoje ....


O Generalinė prokuratūra, kuri, kaip sakoma, iš paskutiniųjų stengėsi nuteisti E. Kusaitę,  pripažino, kad jos tardyme  dalyvavo ir Rusijos saugumo darbuotojai...................


Beje šiuo metu galiojančiame  Baudžiamojo  kodekso 250 straipsnyje  strateginės reikšmes objektas pakeistas į „strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turintis  objektas“.
    O vis tiktai įdomu, kaipgi  šnipinėjimo problemą sprendžia kitų valstybių Baudžiamieji  kodeksai:


RUSIJA - Baudžia už informacijos, sudarančios valstybės paslaptį, perdavimą kitoms valstybėms.


BALTARUSIJA - Baudžia už  informacijos, kuri  turi valstybės paslapčių,  perdavimą, pagrobimą, surinkimą ir saugojimą tikslu perduoti užsienio valstybei.

 LATVIJA - Baudžia už valstybės paslaptį turinčios, neskelbtinos informacijos perdavimą, o taip pat  pagrobimą

-------------------------------

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą