2018 m. spalio 27 d., šeštadienis

Centralizuotas šilumos tiekimas akivaizdžiai yra pranašesnis ir kainų, ir oro taršos atžvilgiu. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pranešė, kad vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina spalio mėn. yra 4,94 ct/kWh (be PVM), o su 9 %  PVM – 5.38 ct/kWh  ir, palyginus su rugsėjo mėn., didėja 5,78 proc.  

 O Vilniaus  šilumos tiekėjo AB Vilniaus šilumos tinklai šilumos kaina   spalio mėnesį yra 5,41  ct/kWh su PVM.

O didžiųjų miestų tarpe  didžiausia šilumos kaina spalio mėnesį yra Panevėžyje – 5,67 ct/kWh su PVM.

Betgi Vilniuje yra ir decentralizuotai paruoštos šilumos „tiekėjas“   UAB Balterma ir Ko,  decentralizuotai ruošianti šilumą Salomėjos Nėries gatvėje esančiuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose Nr. 73, 75, 77, 79, 81, 83, 87, 89, 93, 95, 99, 101, 103, 105, 107 ir 109 ant  jų stogų įrengtose dujinėse katilinėse.

Tai štai šio decentralizuoto šilumos „tiekėjo“  šilumos kaina yra 7,29 ct/kWh su PVM.

T.y. jo šilumos kaina  ~ 35 procentais didesnė už AB Vilniaus šilumos tinklai, o Valstybinio reketo mokestis didesnis 18 procentųGali būti keista ir nesuprantama - kainos didesnės, o šilumos perdavimo tinklų praktiškai nėra ....

 Betgi yra, kaip yra - centralizuotas šilumos tiekimas akivaizdžiai yra pranašesnis ir kainų, ir oro taršos atžvilgiu.

Tačiau deja visa tai kažkodėl nei valdžios, nei žiniasklaidos nedomina.

  Beje neabejotinai būtų įdomu sužinoti, kuriam Vilniaus merui (J. Imbrasui ar A. Zuokui ) turi būti dėkingi šių  daugiabučių namų gyventojai už tokią „konkurenciją“ apsirūpinant šiluma.

 Tenka pastebėti kad ir liberastui Vilniaus merui R. Šimašiui visa tai irgi nerūpi.

.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą