2021 m. liepos 23 d., penktadienis

Tai ne Baltarusija, o Lietuva su ES pagalba kariauja hibridinį karą su Baltarusija,

 

2020 m. gegužės mėn. pabaigoje Europos Sąjungos Taryba patvirtino susitarimą dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimų su Baltarusijos respublika ir skyrė jai tam tikslui finansinę paramą.

 Readmisijos susitarimas reiškia, kad Baltarusija ir ES turės abipusiai priimti savo piliečius, trečiųjų šalių piliečius ir asmenis be pilietybės, kurie „neatitinka arba nebetenkina teisėtumo kriterijų vienas kito teritorijoje.

„Baltarusija sustabdo savo dalyvavimą ES Rytų partnerystės iniciatyvoje ir pradeda įgyvendinti readmisijos susitarimo su ES sustabdymo procedūrą“ - tai birželio 28 d. pareiškė Baltarusijos  užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Tokia buvo Baltarusijos reakcija į ES sankcijas.

Na o po to prasidėjo tai, ką ne kurie neadekvatūs politikai, visuomenės veikėjai ir žurnaliūgos“ (pagal V.U.) vadina  Baltarusijos hibridiniu karu prieš Lietuvą.

Betgi  kas taip perdėtai aktyviai reikalavo ES sankcijų Baltarusijai, kas konkrečiai  lakstė po ES ir tarsi „viduriuodami“  meldė jai sankcijų ???

Ar apie readmisijos sutartį žinojo mūsų valdžia – geras klausimas.

Betgi  yrapvz.  STRATA - Vyriausybės strateginės analizės centras -  ekspertinė institucija, teikianti Vyriausybei ir ministerijoms nepriklausomą, tiriamąja veikla grįstą informaciją, reikalingą įrodymais pagrįstiems viešosios politikos sprendimams priimti.

Taigi valdžia  gerai žinojo, kad į ES sankcijas ir mūsų valdžios „iniciatyvas parodyti kumštį“  Baltarusija reaguos atitinkamai

Betgi yra rusų posakis – „Pasaulyje baisiausia yra kvailys su iniciatyva“ .

Taigi ir yra kaip yra – tai ne Baltarusija, o Lietuva su ES pagalba kariauja hibridinį karą su Baltarusija.

Visų pirma tai rodo visiškai neteisėtas Vyriausybės nurodymas bankams užblokuoti sanatorijos "Belorus"  sąskaitas ir palikti be atlyginimo jos darbuotojus, bei  valdančios Seimo daugumos patyčios iš sanatorijos darbuotojų.

Sumoje pagaliau,  vaizdžiai sakant „pagaliau pavyko susprogdinti geležinkelio tiltą per Bražuolės upelį“.

Taigi kas kaltas dėl migrantų antplūdžio turėtų būti aišku.

Ir čia tikrai verta pažymėti Šalčininkų savivaldybę, kur vienas jos tarybos narys, kaip sakoma, dūrė pirštu į užsienio reikalų ministrą ....

Taip pat verta paminėti Dieveniškių žmones, kurie išdrįso pasipriešinti gėdos jausmą praradusiai centrinei valdžiai.

Jeigu valdžia prisidirbo, tai ir turi pati problemą spręsti.

Yra gi nenaudojamų poligonų, yra veikiantys poligonai, yra Seimo viešbutis, yra Daukanto a. rūmai, yra nenaudojamų valdžios vilų Turniškėse ...

  Pažymėtina, kad visiškai teisėtą ir sveiku protu pagrįstą  Dieveniškių gyventojų norą apšepęs liberastų idėjinis vadas aiškino jų skirtingu mentalitetu .......

 Iš čia klausimas  -o  koks gi mentalitetas tose savivaldybėse, kur nuolankiai tenkinami  prisidirbusios valdžios norai?

Ar ne valdžios cholopų ???

O iš to galima spręsti ir koks yra šio vaduko mentalitetas.

 Taigi pridirbusi valdžia blaškosi, toliau rodo kumštį Lukašenkai, laukia paramos iš ES.

Tuo tarpu, jeigu vadovautis sveiko proto logika ir valstybės interesais, reikia priimti Lukašenkos pasiūlymą tartis dėl readmisijos sutarties atnaujinimo.

Tiktai sunku to tikėtis, kada didelė dalis visuomenės nesuvokia, kad tarp Rusijos ir Baltarusijos yra pasirašyta sąjunginės valstybės sutartis, ir kuo blogiau Lukašenkai, tuo geriau Putinui, tuo arčiau sąjunginės valstybės.

 Taip kad demokratijos Baltarusijoje greit nebus, o  Putinas laukia kol Lukašenka susidoros su tautiškai nusiteikusia Baltarusijos visuomenės dalimi.

Na o jeigu Baltarusija taptų nepriklausoma, tai neabejotinai pareikštų pretenzijas į    Vilnių, kaip į savo sotinę,  kaip į istorinę LDK sotinę, nes LDK  tenai laikoma  baltarusių valstybe.

P. S.

"Jeigu asilas atėjo į kaimą su raudonais pusbačiais, tai ar tikrai visas kaimas dėl to kaltas?" – tai R. Pakso advokato žodžiai jo apkaltos metu.

Savaime suprantama, kad jie buvo suprasti  nevienareikšmiškai.

Taigi kas  gi gali uždrausti juos suprasti  kad  ir taip  - "Jeigu asilas atėjo į kaimą su raudonais pusbačiais, tai ar ne  kaimas yra dėl to kaltas?" .......

Ir todėl, kad  leido jam ateiti, ir todėl, kad jo neišvarė su lazdomis. kaip kalniečiai, kada pamatė jo raudonus  pusbačius ....

 


 

.

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą