LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
VAKARINIO POSĖDŽIO PROTOKOLAS
2021-06-22 Nr. SPP-7
Vilnius
SVARSTYTA. Seimo protokolinio nutarimo ,,Del Antano Algimanto Miškinio peticijos" projektas Nr. PNP-14-21(teikėjai - E. Pupinis I Peticijų7 komisija).
Pranešėjas - Peticijų komisijos pirmininkas E. Pupinis.
NUTARTA. Priimti tokį Seimo protokolini nutarimą :
Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas i Seimo Peticijų komisijos išvadq ,,Dėl
Antano Algimanto Miškinio peticijos", n u t a r i a:
Atmesti Antano Algimanto Miškinio peticijoje pateiktą pasiūlymą pakeisti Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą ir nustatyti, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija Lietuvos Respublikos Seimui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ekstremaliųjų situacijų metu - ir Seimo opozicijai suteiktų laiką kalbėti, kaip ir Lietuvos Respublikos Prezidentui.
Pritarta bendru sutarimu.
Posėdžio pirmininkas Andrius Mazuronis
Protokolą rašė Tatjana Jurseniene
--------------------------------------------------------------
16.11 val.
Seimo protokolinio nutarimo „Dėl Antano Algimanto Miškinio peticijos“ (projektas Nr. PNP-14-21) priėmimas
Kitas darbotvarkės rezervinis 9 klausimas – Seimo protokolinio nutarimo „Dėl Antano Algimanto Miškinio peticijos“ projektas Nr. PNP-14-21. Pranešėjas – E. Pupinis.
E. PUPINIS (TS-LKDF). Ačiū, gerbiamas posėdžio pirmininke. Gerbiami kolegos, Seimo protokolinio nutarimo „Dėl Antano Algimanto peticijos“ projektas. Peticijų komisija A. A. Miškinio peticiją iš esmės išnagrinėjo šių metų birželio 16 dieną.
Posėdyje priėmė sprendimą atmesti šioje peticijoje pateiktą pasiūlymą pakeisti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą ir nustatyti, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija Seimui ir Vyriausybei, ekstremalių situacijų metu – ir Seimo opozicijai suteiktų laiką kalbėti, kaip ir Respublikos Prezidentui.
Peticijų komisija šį sprendimą priėmė atsižvelgdama į Kultūros ministerijos ir Lietuvos radijo ir televizijos pateiktas nuomones ir manydama, kad tiek Visuomenės informavimo įstatymas, tiek Seimo rinkimų įstatymas, tiek Prezidento rinkimų įstatymas, kiti įstatymai ir kiti teisės aktai, tiek žurnalistikos standartai įgalina Seimą, Seimo opoziciją, Vyriausybę, ministerijas ir kitas institucijas skleisti oficialią informaciją per LRT ar pasitelkus kitus viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus.
Prašom į tai atsižvelgti ir
pritarti komisijos išvadai atmesti minėtą A. A. Miškinio
peticiją.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas kolega. Dėl motyvų dėl Peticijų komisijos išvados nėra norinčių kalbėti kolegų.
Gerbiami kolegos, gal galime Peticijų komisijos siūlymui atmesti peticiją pritarti bendru sutarimu?
Galime. Labai dėkui.
--------------------------------------------------
Neabejotinai, ir ponas E. Pupinis ir visa jo vadovaujama Peticijų komisija, ir sumoje ir po vieną, tikrai nėra analfabetai, kad nesuvoktų, kad turėti savo laiką LRT yra visiškai ne tas pats, ką nustato Visuomenės informavimo įstatymas:
20 straipsnis. Pareiga skelbti oficialius valstybės pranešimus
1. Gaivalinių nelaimių, didelių avarijų ar epidemijų, karo ar nepaprastosios padėties atveju viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi įstatymų ir (ar) Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka nemokamai ir operatyviai skelbti oficialius valstybės pranešimus.
Taigi ką Peticijų komisija pasiūlė Seimas patenkino .....
Tokiu būdu, ir toliau esant ekstremaliai situacijai, informacija apie Covid -19 bus pateikiama būdu "kaip nori, taip ir suprask"......
O kad tinkamos komunikacijos su visuomene nėra, ir akivaizdu, ir nepaneigiama.
Ir dar tenka pridurti, kad jos ir nenorima turėti.
Iš čia ir klausimas -KODĖL?
Ko gi bijo visa mūsų valdžiukė ???
.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą